Coworking czy prywatny gabinet – na co się zdecydować?

Coworking czy prywatny gabinet – na co się zdecydować?

Współcześnie na rynku działa wielu freelancerów. Takim osobom z reguły nie opłaca się wynajmować biura – korzystają one z coworkingu i prywatnych gabinetów. Przekonaj się, że zarówno przestrzeni coworkingowej, jak i gabinetu można używać w korzystnej cenie.


Na czym polega coworking i komu jest on dedykowany?


Coworking polega na pracy kilku osób w jednej przestrzeni (biurze) – to tzw. open space. Najczęściej z coworkingu korzystają freelancerzy – przedsiębiorcy i osoby, które pracują zdalnie, wykonując pracę na podstawie elastycznych umów cywilnoprawnych. Dzięki wynajęciu jedynie biurka, freelancer ogranicza koszty, a jednocześnie zyskuje bardziej komfortowe warunki pracy niż we własnym domu.
Kto i na jakich zasadach oferuje freelancerom coworking? Może go oferować np. biuro wirtualne. Nowoczesne przestrzenie coworkingowe najczęściej powstają w centrach dużych miast, np. w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu czy Katowicach. W zależności od oferty klienci mogą liczyć nie tylko na biurko i dostęp do sieci WiFi, ale również możliwość skorzystania ze sprzętu (drukarki, faksu) oraz kuchni.


Prywatny gabinet – dlaczego warto pracować samemu?

Alternatywą dla coworkingu jest praca w zaciszu własnego gabinetu. Nie oznacza to jednak konieczności wynajmu biura, gdyż dziś dostępne jest inne rozwiązanie. Wśród przedsiębiorców dużą popularnością cieszą się biura wirtualne. Nasze biuro wirtualne proponuje:
  • -  prestiżowy adres dla firmy – w centrum jednego z największych miast, np. Gdańska, Warszawy czy Wrocławia,
  • -  dostęp do indywidualnego gabinetu lub sali konferencyjnej – taka opcja jest dostępna w pakiecie Biuro Plus,
  • -  dodatkowe udogodnienia dla przedsiębiorcy – to m.in. odbiór i przechowywanie korespondencji czy odbieranie połączeń przychodzących.
Głównym powodem, dla którego warto zdecydować się na własny gabinet, jest możliwość pracy w ciszy. To rozwiązanie dedykowane jest przede wszystkim freelancerom, którzy nie chcą pracować we własnym domu.


Coworking i prywatny gabinet – miejsce do pracy w przystępnej cenie

Zarówno coworking, jak i prywatny gabinet są w zasięgu każdego przedsiębiorcy czy freelancera pracującego zdalnie. Mimo że coworking stał się w ostatnich latach popularny, to jednak praca we wspólnej przestrzeni nie jest odpowiednia dla każdego. Powód jest prosty – nie każdy może skoncentrować się na swoich zadaniach wśród obcych osób.
Korzystając z naszej oferty, przedsiębiorcy mogą zapewnić sobie komfortowe miejsce do pracy. W ramach pakietu Biuro Plus proponujemy 8 godzin dostępu do biura oraz 2 godziny dostępu do sali konferencyjnej, które można wymienić na dodatkowe 2 godziny pracy w gabinecie.