Czy czynsz za biuro wirtualne może być kosztem firmowym?

Dlaczego przedsiębiorcy decydują się na biuro wirtualne?

Wirtualne biuro najczęściej jest omawiane w kontekście oszczędności, jakie może poczynić przedsiębiorca. Kwestie finansowe nie są jednak jedynym powodem, dla którego biura wirtualne są tak popularne – inne argumenty to:
●    Możliwość rejestracji firmy pod prestiżowym adresem – przykładowo w Warszawie niewielka firma może zostać zarejestrowana w biurowcu mieszczącym się przy Alejach Jerozolimskich
●    Dostęp do w pełni wyposażonego biura i sal konferencyjnych – jest to idealne rozwiązanie w przypadku małych firm o rozproszonym zespole, który spotyka się jedynie od czasu do czasu

Przedsiębiorcom pracującym w terenie biuro wirtualne zapewnia też odbiór i przechowanie korespondencji (z możliwością jej skanowania). Dzięki temu nie jest konieczne regularne odbieranie przesyłek z placówek pocztowych.

Czy wydatki na wirtualne biuro są kosztami firmowymi?

Jednym z częściej zadawanych przez przedsiębiorców pytań jest możliwość ujmowania wydatków na biuro wirtualne w kosztach uzyskania przychodu. Czy to możliwe?
Za wirtualne biuro przedsiębiorca ponosi najczęściej miesięczną opłatę. W Biuro Hello ceny pakietów zaczynają się już od 63 zł miesięcznie przy umowie na 12 miesięcy. Bez względu na usługi, z jakich właściciel firmy będzie korzystał w ramach współpracy z biurem wirtualnym, poniesione wydatki może on zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. W ten sposób obniży on wysokość podatku, jaki będzie musiał odprowadzić do urzędu skarbowego.

Co jeszcze oferują dobre biura wirtualne w dużych miastach Polski?

Wirtualne biuro słusznie kojarzy się z biurkami, salami konferencyjnymi czy usługami ułatwiającymi prowadzenie firmy. To jednak nie wszystko. Biuro Hello stworzyło dla przedsiębiorców unikalną ofertę, w skład której wchodzi również:

●    Prowadzenie ksiąg rachunkowych – oferujemy usługi księgowe każdej współpracującej z nami firmie, bez względu na formę prowadzenia działalności
●    Pomoc przy założeniu spółki – gdy firma się rozwija, warto pomyśleć o przekształceniu jej w spółkę
●    Sprzedaż gotowych spółek – nasze spółki nie mają historii, a działalność można rozpocząć nawet w ciągu 24 godzin

Szukasz rzetelnego partnera, który zaoferuje Ci pomoc na wielu obszarach prowadzenia firmy? Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów współpracy.

Scroll to Top