Czy czynsz za biuro wirtualne może być kosztem firmowym?

Biurohello biuro wirtualne Czy czynsz za biuro wirtualne może być kosztem firmowym?

Choć założenie działalności gospodarczej trwa zaledwie kilka minut i nie wiąże się z dużymi wydatkami, to prowadzenia firmy już tak. Stąd też rośnie popularność wirtualnych biur, które pozwalają znacząco obniżyć koszty działania na rynku. Czy kwoty przeznaczane na wirtualne biuro mogą być kosztem uzyskania przychodu?

Dlaczego przedsiębiorcy decydują się na biuro wirtualne?


Wirtualne biuro najczęściej jest omawiane w kontekście oszczędności, jakie może poczynić przedsiębiorca. Kwestie finansowe nie są jednak jedynym powodem, dla którego biura wirtualne są tak popularne – inne argumenty to:
●    Możliwość rejestracji firmy pod prestiżowym adresem – przykładowo w Warszawie niewielka firma może zostać zarejestrowana w biurowcu mieszczącym się przy Alejach Jerozolimskich
●    Dostęp do w pełni wyposażonego biura i sal konferencyjnych – jest to idealne rozwiązanie w przypadku małych firm o rozproszonym zespole, który spotyka się jedynie od czasu do czasu

Przedsiębiorcom pracującym w terenie biuro wirtualne zapewnia też odbiór i przechowanie korespondencji (z możliwością jej skanowania). Dzięki temu nie jest konieczne regularne odbieranie przesyłek z placówek pocztowych.
 

Czy wydatki na wirtualne biuro są kosztami firmowymi?


Jednym z częściej zadawanych przez przedsiębiorców pytań jest możliwość ujmowania wydatków na biuro wirtualne w kosztach uzyskania przychodu. Czy to możliwe?
Za wirtualne biuro przedsiębiorca ponosi najczęściej miesięczną opłatę. W Biuro Hello ceny pakietów zaczynają się już od 63 zł miesięcznie przy umowie na 12 miesięcy. Bez względu na usługi, z jakich właściciel firmy będzie korzystał w ramach współpracy z biurem wirtualnym, poniesione wydatki może on zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. W ten sposób obniży on wysokość podatku, jaki będzie musiał odprowadzić do urzędu skarbowego.
 

Co jeszcze oferują dobre biura wirtualne w dużych miastach Polski?


Wirtualne biuro słusznie kojarzy się z biurkami, salami konferencyjnymi czy usługami ułatwiającymi prowadzenie firmy. To jednak nie wszystko. Biuro Hello stworzyło dla przedsiębiorców unikalną ofertę, w skład której wchodzi również:

●    Prowadzenie ksiąg rachunkowych – oferujemy usługi księgowe każdej współpracującej z nami firmie, bez względu na formę prowadzenia działalności
●    Pomoc przy założeniu spółki – gdy firma się rozwija, warto pomyśleć o przekształceniu jej w spółkę
●    Sprzedaż gotowych spółek – nasze spółki nie mają historii, a działalność można rozpocząć nawet w ciągu 24 godzin

Szukasz rzetelnego partnera, który zaoferuje Ci pomoc na wielu obszarach prowadzenia firmy? Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów współpracy.