Ile kosztują usługi księgowe? Cennik biur rachunkowych 2021

Biurohello księgowość  Ile kosztują usługi księgowe? Cennik biur rachunkowych 2021

Otwierając firmę, możesz utworzyć stanowisko księgowego lub zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym. Okazuje się, że w przypadku rozliczeń z fiskusem outsourcing to korzystniejsze rozwiązanie, zwłaszcza dla małych i średnich firm.

Na czym polegają usługi księgowe i kto je oferuje?


Termin „usługi księgowe” jest bardzo obszerny – obejmuje prowadzenie ksiąg rachunkowych i ewidencji środków trwałych, sporządzanie sprawozdań finansowych, przygotowanie polityki rachunkowości czy składanie JPK. Profesjonalne biuro rachunkowe odciąży swojego klienta również w zakresie usług kadrowo-płacowych – poprowadzi akta osobowe pracowników, ewidencję urlopów i zajmie się listą płac.
Usługi księgowe oferują biura rachunkowe, ale nie każde z nich zapewnia obsługę na tym samym poziomie. Jeżeli chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę, zajrzyj na naszego bloga, na którym dzielimy się wiedzą – przeczytaj artykuł „Czego możesz oczekiwać od biura rachunkowego?”.
 

Ile kosztują usługi księgowe – cennik 2021


Ile kosztuje prowadzenie księgowości? Takie pytanie zadają zwłaszcza osoby zainteresowane założeniem działalności. Odpowiedź nie jest oczywista – kwota jest uzależniona od wielu czynników. Biura rachunkowe oferujące usługi księgowe uzależniają koszt obsługi firmy od:

●    Formy prawnej prowadzonej działalności gospodarczej – jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka, oddział firmy zagranicznej.
●    Rodzaju księgowości – księga przychodów i rozchodów, karta podatkowa, księgi rachunkowe, ryczałt ewidencjonowany. 
●    Liczby dokumentów. 
●    Liczby pracowników i rodzaju umów.
●    Zakresu prowadzonej działalności – tego, czy firma kupuje lub sprzedaje towary (usługi) za granicę.
●    Zwolnienia (lub nie) płatnika z VAT.

Na polskim rynku brakuje kompleksowych opracowań o stawkach biur rachunkowych. Firma, która dopiero zaczyna i nie generuje wielu dokumentów, zapłaci za prowadzenie księgi przychodów i rozchodów ok. 200 zł. Koszt może wzrosnąć nawet do 800 zł, jeżeli będzie to spółka.
 
Chcesz zaangażować profesjonalne biuro rachunkowe, aby mieć pewność, że księgowość jest prowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami? Zdaj się na Biuro Hello – nasi specjaliści zadbają o księgi Twojej firmy.
 

Czy warto płacić za prowadzenie księgowości?


Jeżeli zastanawiasz się, czy płacić za usługi księgowe, to powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będziesz w stanie śledzić zmiany w prawie i szybko na nie reagować, zajmując się jednocześnie np. obsługą klientów. Outsourcing usług księgowych opłaca się choćby z uwagi na czas, jaki można zaoszczędzić. 

Powierzając księgi rachunkowe swojej firmy specjalistom z Biuro Hello, możesz też mieć pewność, że nad ich prowadzeniem czuwać będą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem.