Ile kosztują usługi księgowe? Cennik biur rachunkowych 2021

Biurohello profesjonalne biuro rachunkowe  Ile kosztują usługi księgowe? Cennik biur rachunkowych 2021

Otwierając firmę, możesz utworzyć stanowisko księgowego lub zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym. Okazuje się, że w przypadku rozliczeń z fiskusem outsourcing to korzystniejsze rozwiązanie, zwłaszcza dla małych i średnich firm.

Na czym polegają usługi księgowe i kto je oferuje?


Termin „usługi księgowe” jest bardzo obszerny – obejmuje prowadzenie ksiąg rachunkowych i ewidencji środków trwałych, sporządzanie sprawozdań finansowych, przygotowanie polityki rachunkowości czy składanie JPK. Profesjonalne biuro rachunkowe odciąży swojego klienta również w zakresie usług kadrowo-płacowych – poprowadzi akta osobowe pracowników, ewidencję urlopów i zajmie się listą płac.
Usługi księgowe oferują biura rachunkowe, ale nie każde z nich zapewnia obsługę na tym samym poziomie. Jeżeli chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę, zajrzyj na naszego bloga, na którym dzielimy się wiedzą – przeczytaj artykuł „Czego możesz oczekiwać od biura rachunkowego?”.
 

Ile kosztują usługi księgowe – cennik 2021


Ile kosztuje prowadzenie księgowości? Takie pytanie zadają zwłaszcza osoby zainteresowane założeniem działalności. Odpowiedź nie jest oczywista – kwota jest uzależniona od wielu czynników. Biura rachunkowe oferujące usługi księgowe uzależniają koszt obsługi firmy od:

●    Formy prawnej prowadzonej działalności gospodarczej – jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka, oddział firmy zagranicznej.
●    Rodzaju księgowości – księga przychodów i rozchodów, karta podatkowa, księgi rachunkowe, ryczałt ewidencjonowany. 
●    Liczby dokumentów. 
●    Liczby pracowników i rodzaju umów.
●    Zakresu prowadzonej działalności – tego, czy firma kupuje lub sprzedaje towary (usługi) za granicę.
●    Zwolnienia (lub nie) płatnika z VAT.

Na polskim rynku brakuje kompleksowych opracowań o stawkach biur rachunkowych. Firma, która dopiero zaczyna i nie generuje wielu dokumentów, zapłaci za prowadzenie księgi przychodów i rozchodów ok. 200 zł. Koszt może wzrosnąć nawet do 800 zł, jeżeli będzie to spółka.
 
Chcesz zaangażować profesjonalne biuro rachunkowe, aby mieć pewność, że księgowość jest prowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami? Zdaj się na Biuro Hello – nasi specjaliści zadbają o księgi Twojej firmy.
 

Czy warto płacić za prowadzenie księgowości?


Jeżeli zastanawiasz się, czy płacić za usługi księgowe, to powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będziesz w stanie śledzić zmiany w prawie i szybko na nie reagować, zajmując się jednocześnie np. obsługą klientów. Outsourcing usług księgowych opłaca się choćby z uwagi na czas, jaki można zaoszczędzić. 

Powierzając księgi rachunkowe swojej firmy specjalistom z Biuro Hello, możesz też mieć pewność, że nad ich prowadzeniem czuwać będą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem.