Jaki program do wystawiania faktur wybrać?

Biurohello jaki program do wystawiania faktur Jaki program do wystawiania faktur wybrać?

Zakładasz firmę, wykonujesz zlecenia lub realizujesz zamówienia? Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak usprawnić proces rozliczeń z kontrahentem. Z pomocą przychodzą programy do wystawiania faktur. Jaki program do faktur wybrać, aby szybko wygenerować fakturę? Czy za taki program trzeba płacić?

Na co zwrócić uwagę, wybierając program do faktur?


Program do faktur może być wyposażony w funkcje, które ułatwią wystawianie dokumentów sprzedażowych. Przykład? Opcja automatycznego uzupełniania danych klienta – wystarczy wpisać jego numer NIP, aby pozostałe informacje zostały pobrane z bazy GUS. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić czas, ale przede wszystkim uniknąć pomyłek, które następnie trzeba byłoby skorygować.
Program do wystawiania faktur powinien też:
  • być intuicyjny w obsłudze – jeżeli dostawca oprogramowania oferuje wielogodzinny kurs, to od razu lepiej poszukać innego rozwiązania,
  • umożliwiać wystawienie faktury w EUR czy innej walucie – to szczególnie ważne, gdy współpracujesz z zagranicznymi kontrahentami.


Program do wystawiania faktur – płatny czy bezpłatny?


Wystarczy pobieżny research, aby zorientować się, że na rynku dostępne są zarówno płatne, jak i darmowe programy do wystawiania faktur. Niektórzy dostawcy oprogramowania decydują się na rozwiązanie hybrydowe – użytkownik w każdym miesiącu może wystawić od 1 do 3 faktur bezpłatnie, a każda kolejna oznacza naliczenie opłaty.
Jaki program do wystawiania faktur wybrać – płatny czy bezpłatny? To zależy od Ciebie. Jeżeli zdecydujesz się na opcję bezpłatną, zwróć uwagę na rzetelność dostawcy. Od tego zależy, czy dane Twoje i Twoich kontrahentów będą bezpieczne.
 

Program do wystawiania faktur – przegląd ofert


Liczba programów do wystawiania faktur jest znaczna – nie sposób porównać ich wszystkich. Jeżeli jednak dopiero rozglądasz się za programem do faktur, przyda Ci się poniższe zestawienie. Porównujemy pod względem kosztów i możliwości różne programy do wystawiania faktur.

Programy do wystawiania faktur – porównanie wybranych propozycji
Nazwa programu Cena (miesięczna) Przydatne opcje
Fakturownia.pl 3 faktury – 0 zł
Nielimitowane faktury – 7,99 zł
✓Szablon faktur, własne logo
✓Wysyłanie faktur przez e-mail
✓Druk faktury do PDF
Szybkafaktura.pl 3 faktury – 7,99 zł
Faktury bez limitu – 9,99 zł
✓Wysyłka faktur przez e-mail ze śledzeniem
✓Aplikacja mobilna
✓Finansowanie faktur
FakturaXL.pl 10 faktur – 0 zł
Nielimitowane faktury – 8 zł
✓Szablony faktur
✓Własne logo
✓Podstawowe raporty
Firmino 3 faktury – 0 zł
Nielimitowane faktury – 7,20 zł
✓CRM
✓Analizy
✓Wszystkie rodzaje faktur
inFakt 3 faktury – 5 zł
Nielimitowane faktury – 12 zł
✓Dostęp przez współpracowników
✓Wysyłanie przypomnień o niezapłaconych fakturach