Biuro serwisowane czy biuro wirtualne – co wybrać?

Czym jest biuro serwisowane?

Biura serwisowane stanowią alternatywę dla tradycyjnych biur. Wynajmując biuro serwisowane, możesz dostosować liczbę stanowisk do swoich aktualnych potrzeb. W praktyce oznacza to:
●    Brak długoterminowej umowy – jest ona podpisywana na krótki okres
●    Możliwość wdrożenia w firmie pracy hybrydowej – nie wszyscy pracownicy muszą być obecni w biurze, część zespołu może pracować zdalnie
●    Jedną opłatę, którą najemca płaci co miesiąc – pozwala to zaplanować budżet

W ramach biura serwisowanego możesz liczyć też na szereg udogodnień. Mowa tu głównie o możliwości skorzystania z urządzeń biurowych, internetu, kuchni czy sali konferencyjnej.
Borykasz się ze spadkiem efektywności w pracy? Zajrzyj na naszego bloga – przeczytaj: Jak korzystanie z wirtualnego biuro zwiększa produktywność?

Jak działają biura wirtualne?

Biuro wirtualne – podobnie jak biura standardowe i serwisowane – zapewnia przestrzeń do pracy. Różnica polega na tym, że biurko możesz wynająć nawet na godziny. Jest też inna możliwość, czyli zakup miesięcznego abonamentu, w ramach którego otrzymasz biurko do dyspozycji np. przez 20 godzin.

Mimo że wirtualne biuro to ciekawa alternatywa dla biura serwisowanego, to trzeba pamiętać o różnicach. Decydując się na biuro wirtualne, możesz:
●    Wybierać wśród dodatkowych usług – możesz przykładowo zarejestrować swoją firmę pod prestiżowym adresem lub wykupić usługę sekretarki
●    Skorzystać z biura rachunkowego – biuro wirtualne często oferuje taką możliwość 
●    Mieć problem z uzyskaniem dostępu do sprzętu – z reguły wirtualne biuro nie zapewnia dostępu do wszystkich urządzeń biurowych

Współpraca z biurem wirtualnym Biuro Hello to także szansa na zakup spółki w atrakcyjnej cenie. Jeżeli potrzebujesz pomocy w zarejestrowaniu spółki, u nas możesz ją uzyskać.

 Biuro serwisowane czy wirtualne?

Zarówno biura serwisowane, jak i biura wirtualne są dedykowane przedsiębiorcom poszukującym elastycznych rozwiązań. Między ofertami takich biur istnieją jednak różnice, które nie pozostają bez wpływu na ich atrakcyjność w oczach przedsiębiorców. Na co się zdecydować – na biuro serwisowane czy może biuro wirtualne? Wybór zależy od Twoich potrzeb.
Jeżeli ze względu na prowadzoną przez Ciebie działalność konieczne jest, aby w biurze zawsze przebywał chociaż jeden pracownik, lepszym rozwiązaniem będzie biuro serwisowane. Gdy jednak chcesz np. raz lub dwa razy w miesiącu spotkać się z pracownikami i ustalić cele, w zupełności wystarczy Ci wirtualne biuro. 

Scroll to Top