Pomysł na biznes – agencja nieruchomości

Agencja nieruchomości – własna firma czy franczyza?

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie w pierwszej kolejności. Konkurencja w branży jest spora – ma to związek m.in. ze zniesieniem wymogu posiadania licencji przez agentów nieruchomości oraz dużym zainteresowaniem nieruchomościami. Działając pod szyldem innej firmy, stracisz część niezależności, ale zyskasz know-how. Zwłaszcza w początkowej fazie działalności możliwość czerpania z doświadczenia specjalistów jest nieoceniona.
Miałeś już styczność z branżą obrotu nieruchomościami? Możesz śmiało założyć działalność gospodarczą i pracować na własną markę.

Twoje wynagrodzenie, jako agenta nieruchomości, będzie zależało od Twojej skuteczności. Czy wiesz, że możesz ją zwiększyć, nawiązując współpracę np. z architektem wnętrz (choćby w zakresie usługi home stagingu) i fotografem?

Otwarcie biura nieruchomości – jakie formalności?

Bez względu na wybrany model biznesowy czeka Cię sporo formalności. Aby rozpocząć świadczenie usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, musisz:

  • wybrać formę prawną działalności – możesz otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą lub zdecydować się na spółkę prawa handlowego,
  • określić formę opodatkowania – do wyboru jest m.in. opodatkowanie na zasadach ogólnych,
  • zdecydować się na kod PKD – w przypadku pośrednictwa w obrocie nieruchomościami właściwy kod PKD to 68.31.Z.

W założeniu działalności gospodarczej może Cię wesprzeć profesjonalne biuro rachunkowe.
W Biuro Hello wypełniamy i kompletujemy m.in. dokumenty, które należy złożyć w urzędach. Zajmujemy się też prowadzeniem ksiąg rachunkowych – współpracując z nami, zyskasz czas na rozwój swojej działalności.

Czy agencja nieruchomości powinna korzystać z wirtualnego biura?

W biznesie ważna jest wiarygodność. Mimo że formalności z klientami możesz załatwiać poza biurem, to prestiżowy adres ma znaczenie – wzbudza zaufanie, co może przełożyć się na wyniki finansowe. Taki adres możesz sobie zapewnić, nawiązując współpracę z wirtualnym biurem.
Biuro wirtualne to dobre rozwiązanie również wówczas, gdy pracujesz głównie zdalnie – przesyłasz oferty na podawane przez klientów adresy mailowe czy ustalasz szczegóły współpracy przez telefon. Musisz spotkać się z klientem? W Biuro Hello możesz wynająć na godziny stanowisko pracy, gabinet lub salę konferencyjną.

Chcesz wiedzieć więcej o usługach w BiuroHello?

Scroll to Top