Czemu wirtualne biura w dużych miastach zyskują na popularności?

Jak w zdalnym zarządzaniu firmą pomaga wirtualne biuro?

Na rynku funkcjonuje coraz więcej podmiotów zarządzanych zdalnie. Wielu przedsiębiorców do zmian organizacyjnych przekonało się w trakcie pandemii COVID-19. To właśnie wówczas – z dnia na dzień – wiele firm musiało przestawić się na pracę zdalną. Z kolei dziś jest ona standardem dla sporej grupy organizacji.
Mimo że z pracownikami, kontrahentami czy klientami można się komunikować drogą elektroniczną z niemal każdego zakątka świata, to do korespondencji papierowej wciąż przyzwyczajone są urzędy. Z pomocą przychodzi wirtualne biuro udostępniające adres do korespondencji. Pracownicy takiego biura odbierają przychodzące od klientów listy, a następnie – w zależności od uzgodnień – informują o korespondencji lub skanują ją i przesyłają dokumenty e-mailem.
Biuro wirtualne może zapewnić też adres rejestracyjny dla firmy. Z tego rozwiązania szczególnie chętnie korzystają początkujący przedsiębiorcy. To także prosty (i stosunkowo tani) sposób na pozyskanie prestiżowego adresu.

Sieć biur Hello proponuje również prowadzenie księgowości. Wspieramy przedsiębiorców w rozliczeniach z urzędami. Nasza oferta to zarówno pełna księgowość, jak i prowadzenie księgi przychodów i rozchodów.

Spotkanie w biurze wirtualnym z klientem lub kontrahentem

Zdarza się, że nawet przedsiębiorca działający zdalnie musi spotkać się z klientem lub swoim zespołem. W takiej sytuacji nieoceniona jest możliwość wynajęcia np. sali konferencyjnej. Z pomocą po raz kolejny przychodzi wirtualne biuro. Dlaczego to korzystne rozwiązanie? Powodów jest kilka:
    • Pracownicy wirtualnego biura zadbają o przygotowanie poczęstunku dla gości. Biuro Hello proponuje np. catering kawowy dostępny przez cały dzień.
    • To rozwiązanie opłacalne ekonomicznie. Średnie stawki czynszu na rynku biurowym w centrum Warszawy wynoszą od 15 do nawet 20 euro za mkw. Tymczasem w Biurze Hello za dostęp do małej sali konferencyjnej (do 6 osób) zlokalizowanej przy Al. Jerozolimskich 81 lok. 7.10 zapłacisz zaledwie 35 zł za godzinę. Możesz też skorzystać z atrakcyjnych cenowo pakietów.

Wirtualne biuro na godziny to rozwiązanie, które jest atrakcyjne finansowo, gdy potrzebujesz dostępu do przestrzeni biurowej jedynie przez kilka dni lub godzin w miesiącu.
To właśnie rosnące stawki najmu powierzchni biurowej i możliwość podzlecenia części prac biurowych skutecznie przekonują przedsiębiorców do korzystania z usług biur wirtualnych. Jeżeli rozważasz skorzystanie z usługi wirtualnego biura, zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem – zaprezentujemy Ci naszą ofertę.

Scroll to Top