Biuro wirtualne kontra tradycyjne rozwiązania – ile zaoszczędzisz?

Czym jest i jak działa wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to coraz popularniejsza propozycja dedykowana przedsiębiorcom. Jej idea opiera się na outsourcingu usług, w tym przypadku obsługi biurowej. Powtarzalne i mało wymagające (ale często czasochłonne) zajęcia realizowane są przez pracowników wirtualnego biura. W zależności od Twoich potrzeb możesz zlecić im:

    • Odbiór lub odbiór i skanowanie korespondencji. Pracownicy wirtualnego biura mogą też przesyłać informację o odebranych listach.
    • Odbieranie faksów, przesyłek kurierskich. Analogicznie jak w przypadku korespondencji będziesz informowany o otrzymanych przesyłkach.
    • Odbieranie połączeń przychodzących. Jeżeli prowadzisz np. sklep internetowy, wykupienie tej usługi pozwoli Ci w pełni skoncentrować się na prowadzeniu firmy.

Wirtualne biura nie tylko wspierają przedsiębiorców w codziennej działalności, ale też zapewniają przestrzeń do pracy. Innymi słowy, możesz wynająć biurko na cały miesiąc lub choćby na godzinę.
Wybierz biuro wirtualne z głową! Przeczytaj nasz poradnik: „Jak wybrać wirtualne biuro – 5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę”.

Biuro wirtualne kontra tradycyjne rozwiązania – ile zaoszczędzisz?

Ile kosztuje korzystanie z usług biura wirtualnego, a ile wynajęcie biura? Postanowiliśmy policzyć, ile może zaoszczędzić przedsiębiorca, który przestrzeni biurowej potrzebuje jedynie od czasu do czasu, aby uporządkować sprawy firmy lub spotkać się z potencjalnymi klientami lub kontrahentami.
Jak można przeczytać w raporcie „Największe rynki biurowe w Polsce Market Insights 2020” w 2019 r. za mkw. nieruchomości biurowej w największych polskich miastach trzeba było zapłacić miesięcznie:
    • Gdańsk – od 12,5 do 15,5 euro,
    • Warszawa – od 14 do 17 euro,
    • Wrocław – od 13,5 do 15,5 euro,
    • Katowice – od 9 do 12,5 euro.
Ile z kolei kosztuje wirtualne biuro na godziny? W Biurze Hello cena za wynajęcie gabinetu lub sali, która pomieści do 6 osób, wynosi 29 zł netto za godzinę. Jeszcze więcej mogą zaoszczędzić przedsiębiorcy, którzy wykupią pakiet godzin. Dla przykładu pakiet 10 godzin kosztuje 240 zł.
Zakładając, że będziesz potrzebował biura przez 20 godzin w miesiącu, na jego wynajem przeznaczysz ponad 1000 zł, podczas gdy wirtualne biuro na godziny będzie kosztować Cię co najmniej o połowę mniej. Wniosek? Korzystanie z biur wirtualnych po prostu się opłaca.

Wirtualne biuro na godziny w Biuro Hello

Jako Biuro Hello proponujemy przedsiębiorcom wygodne gabinety i sale konferencyjne w kilku największych miastach Polski. Nasze oddziały mieszczą się w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Katowicach.
Zainteresowała Cię możliwość zaoszczędzenia sporej kwoty na wynajmie biura? Zapoznaj się z naszymi pakietami i wybierz najkorzystniejszy dla siebie.

Korzystając z naszej oferty, otrzymasz pełne wsparcie na każdym etapie prowadzenia firmy i jednocześnie zyskasz więcej środków na rozwój działalności. 

Scroll to Top