Czego możesz oczekiwać od biura rachunkowego?

Stały kontakt z biurem rachunkowym to podstawa

Ze względu na pandemię COVID-19 wiele biur rachunkowych zrezygnowało z osobistej obsługi klientów – na popularności zyskało przekazywanie dokumentów drogą elektroniczną. Niezależnie jednak od tego, czy będziesz co miesiąc zanosił dokumenty osobiście, czy też przesyłał je na adres mailowy biura rachunkowego, dobra komunikacja to podstawa. Pracownicy biura rachunkowego powinni być na bieżąco informowani m.in. o większych inwestycjach, aby w razie konieczności pomóc w uniknięciu kosztownych błędów.

Z raportu KPMG „Outsourcing usług księgowych, prawnych i podatkowych w firmach w Polsce” wynika, że 65 proc. ankietowanych podmiotów gospodarczych korzysta z outsourcingu usług księgowych, podatkowych i prawnych.

Terminowe informowanie o wysokości podatków

Z reguły w umowie z biurem rachunkowym znajdziesz informację o terminie, w jakim powinieneś przekazywać dokumenty. Jeżeli faktury będziesz dostarczał w ustalonym czasie, powinieneś dość szybko otrzymać informację o wysokości podatku do zapłaty.
Wspomnieć warto też o dyskrecji – pracownicy biura będą mieli wgląd w sytuację finansową Twojej firmy. To z kolei oznacza, że przekazywane informacje powinny być bezpieczne. Dopytaj zatem o zabezpieczenia, z których korzysta biuro rachunkowe.

Kompleksowa obsługa, gdy firma się rozwinie

Jeżeli dopiero zaczynasz prowadzić firmę, możesz działać samodzielnie. Z czasem jednak wielu przedsiębiorców uznaje, że potrzebuje wsparcia – wówczas zatrudniają oni pracownika. W tej sytuacji biuro rachunkowe powinno Ci zaproponować:
    • Wsparcie w wyborze rodzaju umowy – w zależności od zakresu obowiązków nowego pracownika.
    • Kompleksowe rozliczanie pracownika. Mowa m.in. o naliczaniu wynagrodzenia czy wyliczaniu urlopu.
Być może wraz z rozwojem firmy uznasz, że konieczne jest przekształcenie jej w spółkę. Wówczas istotne jest, aby biuro rachunkowe oferowało także księgowość spółek.

Pomoc w niespodziewanych lub nagłych sytuacjach

Ostatni rok pokazał, że profesjonalne biuro rachunkowe jest na wagę złota. Kolejne tarcze antykryzysowe, nowe przepisy czy konieczność składania wniosków, aby otrzymać wsparcie – właściciele firm korzystający z usług profesjonalnych biur rachunkowych nie mieli problemów z uzyskaniem pomocy.
Szukasz nowoczesnego biura rachunkowego, które oferuje usługi księgowe na terenie całego kraju? Zapraszamy do Biura Hello – działamy w największych miastach Polski, a klientom proponujemy pomoc na każdy etapie prowadzenia działalności gospodarczej.

Scroll to Top