Szukasz oszczędności w firmie? Zobacz, jak pomoże Ci wirtualne biuro

Kiedy biuro wirtualne to rozwiązanie dla Twojej firmy?

Mimo że wirtualne biura są szeroko reklamowane, to z całą pewnością nie są one odpowiednie dla wszystkich przedsiębiorców. Zastanawiasz się, czy Twoja firma powinna skorzystać z oferty biura wirtualnego?
Biuro wirtualne będzie dobrym rozwiązaniem, jeżeli:

●    Nie zatrudniasz pracowników – prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą lub jednoosobową spółkę
●    Tylko od czasu do czasu musisz spotykać się z klientami lub współpracownikami – na co dzień nie potrzebujesz biura
●    Nie masz optymalnych warunków do pracy w domu lub np. raz w tygodniu chcesz popracować w innym otoczeniu

W zależności od potrzeb, wirtualne biuro możesz wynająć na cały miesiąc lub na godziny. Wirtualne biuro na godziny to opcja dostępna w Biuro Hello.
Biuro Hello oferuje nie tylko wirtualne biuro, ale również prowadzenie księgowości – naszą specjalnością jest księgowość spółek. Osobom zainteresowanym prowadzeniem firmy na terenie Polski proponujemy też gotowe spółki.

Prawie 1500 zł – nawet tyle zaoszczędzisz, wybierając wirtualne biuro

Miesięczne oszczędności przy wyborze wirtualnego biura mogą być znaczące, chociaż ostateczna kwota zależy od lokalizacji. Z raportu przygotowanego przez działającą na rynku nieruchomości firmę doradczą Jones Lang LaSalle wynika, że w 2021 r. za mkw. powierzchni biurowej trzeba było zapłacić:
●    w Warszawie – od 18 do 24 euro
●    w Trójmieście – od 13,5 do 15 euro
●    we Wrocławiu – od 13,5 do 15,5 euro
●    w Katowicach – od 13,5 do 14,5 euro

Jeżeli przyjmie się, że uśredniony kurs EUR/PLN w 2021 r. to 4,52 zł, to za wynajem 30 mkw. biura najemcy płacili od 1830 zł do 3254 zł. Tymczasem pakiet 10 godzin w biurze wirtualnym Biuro Hello w Warszawie kosztuje zaledwie 360 zł netto. Jak łatwo policzyć, oszczędności – w zależności od stawki czynszu – mogą być bardzo wysokie.

Jak jeszcze można oszczędzać, wybierając wirtualne biuro?

Wirtualne biura często oferują dodatkowe usługi w korzystnych cenach. Dla przykładu Biuro Hello to także profesjonalne biuro rachunkowe. Dla mniejszych firm współpraca z biurem rachunkowym jest bardzo opłacalna – dzięki temu nie muszą one zatrudniać księgowego. Jednocześnie rozwiązanie to zapewnia, że nad rozliczeniami z fiskusem będą czuwać profesjonaliści.
Innym ułatwieniem oferowanym przez biura wirtualne jest usługa sekretarki – odbieranie połączeń wraz z przygotowaniem notatek z rozmów. W Biuro Hello klienci o rezultatach rozmów informowani są przez dedykowany panel klienta.

Scroll to Top