Kupno gotowej spółki – zalety i wady

Gotowa spółka – własny biznes na zawołanie

Możliwość zakupu gotowej spółki to wciąż rynkowa nowość. Popularność tego rozwiązania związana jest z wieloma formalnościami, których trzeba dopełnić przy rejestracji spółek. Jakie są główne zalety kupna gotowej spółki? To przede wszystkim:

  1. Możliwość rozpoczęcia działalności z dnia na dzień. Nie musisz martwić się o formalności – nabywana spółka jest już zarejestrowana, posiada komplet dokumentów, w tym także numery KRS, NIP i REGON. Wraz ze spółką możesz też otrzymać szereg koncesji, zezwoleń i licencji.
  2. Oszczędność czasu. Rejestracja spółki i załatwienie wszystkich formalności zajmuje sporo czasu. Zakup gotowej spółki oznacza, że nie będziesz musiał martwić się o kompletowanie dokumentów i czekanie na decyzje urzędników. Co więcej, większość oferowanych spółek jest „czysta” – w przeszłości nie prowadziły one działalności.
  3. Bezpieczeństwo dla udziałowców. Kapitał zakładowy nabywanej spółki jest w pełni opłacony. Z kolei sama konstrukcja spółki oznacza, że udziałowcy odpowiadają w ograniczonym stopniu za jej zobowiązania, co jest szczególnie istotne przy prowadzeniu np. działalności produkcyjnej czy handlowej.

Jesteś zainteresowany współpracą?

Nasze Biuro Hello zajmuje się rejestracją i sprzedażą spółek. Również księgowość spółek to nasza domena. Jeżeli chcesz szybko zacząć prowadzenie działalności gospodarczej na polskim rynku, zgłoś się do nas – chętnie Ci pomożemy.

Na co uważać, kupując spółkę?

Dokonując zakupu spółki, zwróć uwagę m.in. na przypisane do niej kody PKD. Decydują one o tym, jakie rodzaje działalności możesz wykonywać. Chociaż gotowe spółki często dysponują wieloma kodami PKD, może się okazać, że nie będą one w pełni odpowiednie dla realizacji Twoich planów. To może opóźnić rozpoczęcie działalności.

W jeszcze większym stopniu uwagę musisz zwrócić na to, od kogo kupujesz spółkę. Niestety, niektóre firmy stosują nieuczciwe praktyki. Polegają one na sprzedaży podmiotów, które posiadają nadszarpniętą reputację – mają historię, która wcale nie zachęca do współpracy. Jeżeli chcesz uniknąć kłopotów na etapie zakupu spółki, zgłoś się do nas. Przedstawimy Ci naszą propozycję. Możesz nam zlecić także księgowość spółekpełna księgowość to część naszej oferty.

Scroll to Top