Jakie firmy najwięcej zyskują na współpracy z biurem wirtualnym?
Wirtualne biuro to rozwiązanie, które pozostaje w centrum zainteresowania głównie właścicieli niewielkich firm. Powodów jest kilka:
• biuro wirtualne zapewnia prestiżowy adres – przykładowo warszawskie biuro wirtualne sieci biur Hello mieści się przy Al. Jerozolimskich 81,
• przedsiębiorcy mogą liczyć na odciążenie z części monotonnych czynności – przykładem jest odbieranie telefonów przychodzących czy skanowanie korespondencji,
• możliwość skorzystania z usług concierge – pracownik biura wirtualnego zarezerwuje hotel, bilet lotniczy czy salę konferencyjną.
Jednak nie tylko mikrofirmy korzystają z usług wirtualnych biur. To rozwiązanie jest korzystne także dla przedsiębiorstw o bardziej rozbudowanej strukturze, które wdrożyły hybrydowy model pracy.
Wirtualne biuro na godziny i usługi księgowe w jednym miejscu
Większe firmy z reguły potrzebują przestrzeni do pracy zespołowej i przedyskutowania zrealizowanych zadań. Jeżeli jednak pracownicy wykonują pracę głównie zdalnie, to wynajem biura jako siedziby jest zbędnym wydatkiem. W tej sytuacji z pomocą przychodzi biuro wirtualne, które proponuje wynajem sal konferencyjnych.
Niektórzy przedsiębiorcy nawiązują stałą współpracę z biurem wirtualnym, wykupując wirtualne biuro na godziny. W ten sposób zapewniają oni dostęp do biura pracownikom, którzy nie mają warunków do pracy w domu lub od czasu do czasu chcą popracować w innym środowisku.
Wirtualne biuro może oferować także usługi księgowe. Mikro, małym czy nawet średnim firmom nie zawsze opłaca się zatrudniać na etat księgową. Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym oznacza porządek w dokumentacji oraz sprawne i terminowe rozliczenia z fiskusem.
Potrzebujesz przestrzeni na spotkanie biznesowe?
Sieć biur Hello dysponuje wyposażonymi salami konferencyjnymi przeznaczonymi dla 8 i 16 osób. Sale są klimatyzowane, a pracownicy biur Hello zadbają też o drobny poczęstunek.
Biuro wirtualne – rozwiązanie idealne również dla freelancerów
Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i działające jako freelancerzy to kolejna grupa, która zyskuje dzięki funkcjonowaniu na rynku wirtualnych biur. Freelancerzy z reguły zainteresowani są wynajmem biurek na godziny – w ten sposób mogą oni urozmaicić swoją pracę i nawiązać nowe kontakty z osobami działającymi w tej samej lub pokrewnych branżach.
Wirtualne biuro na godziny to jednak nie wszystko, z czego korzystają freelancerzy. Wielu z nich z czasem zakłada działalność gospodarczą. Wówczas pojawia się pytanie o adres rejestracyjny. Taki adres zapewnia biuro wirtualne, w rezultacie czego przedsiębiorca nie musi ujawniać kontrahentom, gdzie zamieszkuje.
Podsumowując: biura wirtualne to rozwiązanie dedykowane większości firm działających na rynku. Choć z ich usług rzadko korzystają duże organizacje, to według GUS w Polsce mikroprzedsiębiorstwa stanowią aż 96 proc. wszystkich firm. I właśnie te podmioty mogą w pełni korzystać z możliwości, jakie oferuje biuro wirtualne.