Lokalizacja ma znaczenie – jak zapewnić firmie prestiżowy adres?

Dlaczego adres firmy ma znaczenie?

Adres biura powinien wzbudzać zaufanie. Jeżeli świadczysz usługi przez internet i nie masz fizycznej siedziby, adres rejestracyjny jest tym ważniejszy. Rejestrując firmę pod adresem znajdującym się na obrzeżach miasta, musisz spodziewać się, że niektórzy klienci zrezygnują z Twoich usług. Jest jednak na to sposób – dziś możesz uzyskać atrakcyjny adres dla firmy bez ponoszenia dużych kosztów.
Wirtualne biura oferują rozwiązanie w postaci adresu dla firmy lub jej oddziału. To legalne rozwiązanie – potwierdził to Naczelny Sąd Administracyjny w orzeczeniu o sygnaturze II FSK 3549/13. Jeżeli z pewnych względów wolisz nie podawać swojego adresu domowego lub nie dysponujesz tytułem prawnym do nieruchomości, biuro wirtualne jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Jak mądrze wybrać adres dla firmy – wskazówki

Wybór lokalizacji, w której będzie się mieścić siedziba firmy, wcale nie jest sprawą oczywistą. Myśląc perspektywicznie, zwróć uwagę na: 

    • dojazd, komunikację miejską, która znajduje się w pobliżu czy ścieżki rowerowe (gdy masz w planach korzystanie np. z salki konferencyjnej),  
    • otoczenie – najlepiej, aby w budynku i okolicy znajdowały się inne firmy, gdyż to daje Ci szansę na pozyskanie nowych klientów,
    • dostęp do przestrzeni biurowej i sal konferencyjnych/szkoleniowych – dzięki temu nie będziesz musiał korzystać z ofert kilku firm.

Wzięcie pod uwagę nie tylko aktualnych, ale również przyszłych potrzeb ułatwi Ci znalezienie dobrego adresu, z którego będziesz mógł korzystać przez lata. Jest to więc sposób, aby uniknąć kosztownych zmian.

Wirtualne biuro to więcej niż prestiżowy adres dla firmy

Dziś wirtualne biuro to znacznie więcej niż tylko prestiżowy adres dla firmy. Dobrym przykładem jest Biuro Hello, którego oferta obejmuje szereg usług dla przedsiębiorców, w tym przede wszystkim:

    • usługi księgowe – działamy jako profesjonalne biuro rachunkowe i oferujemy kompleksową obsługę ksiąg rachunkowych, w tym księgowość spółek,
    • wynajem sal i gabinetów – w zależności od miasta, udostępniamy sale konferencyjne/szkoleniowe mieszczące od 6 do 15 osób,
    • sprzedaż gotowych spółek – w ofercie mamy gotowe do sprzedaży spółki, które nigdy wcześniej nie prowadziły działalności gospodarczej.

W ramach przygotowanych pakietów proponujemy przedsiębiorcom również odbiór i przechowywanie korespondencji, skanowanie korespondencji, odbieranie połączeń telefonicznych i faksów oraz dostęp do gabinetu i sali konferencyjnej.

Scroll to Top