Wirtualne biuro a podatek od nieruchomości

Działalność w mieszkaniu a podatek od nieruchomości

Zarejestrowanie firmy pod adresem zamieszkania to częsta praktyka. Trend ten wzmocniła pandemia COVID-19, gdy mali przedsiębiorcy w poszukiwaniu oszczędności coraz częściej wybierali pracę w domu. Prowadzenie firmy w mieszkaniu może jednak – chociaż nie musi – wiązać się z koniecznością zapłaty wyższego podatku od nieruchomości. Kiedy podatek trzeba płacić?
Wygospodarowanie pomieszczenia wyłącznie na potrzeby prowadzonej działalności oznacza, że powinieneś od tej części nieruchomości płacić wyższy podatek. O Ile? Różnica w maksymalnych stawkach ustawowych w 2021 r. jest duża, bo:
    • 0,85 zł to stawka za mkw. powierzchni mieszkaniowej,
    • 24,84 zł to stawka za mkw. budynku (lub części budynku) przeznaczonego na prowadzenie działalności gospodarczej.
To właśnie potrzeba oszczędności – zwłaszcza na początkowym etapie prowadzenia działalności – skłania przedsiębiorców do poszukiwania alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich może być skorzystanie z oferty wirtualnego biura.

Czy wiesz, że wirtualne biuro na godziny Hello znajdziesz w czterech miastach Polski? Odwiedź nasze biuro wirtualne w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu lub Gdańsku – udostępnimy Ci komfortową przestrzeń do pracy.

Faktura z wirtualnego biura w firmowych kosztach 

Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z oferty wirtualnego biura, możesz sporo zaoszczędzić, a to dlatego, że:
    • Biuro wirtualne jest w pełni wyposażone – jeżeli potrzebujesz biurka i wygodnego fotela, czyli przestrzeni do pracy, to biuro na godziny Ci to zapewni. Nie musisz kupować sprzętu biurowego.
    • Możesz skorzystać z oferty atrakcyjnych cenowo pakietów, dzięki którym otrzymasz adres do rejestracji firmy i korespondencji. W Biuro Hello najtańszy pakiet z gabinetem na 8 godzin miesięcznie możesz kupić za 1800 zł rocznie.
    • Do dyspozycji masz wiele dodatkowych usług. Biuro Hello proponuje usługi księgowe w atrakcyjnych cenach, indywidualny lokalny numer telefonu czy dostęp do sali konferencyjnej, gdy będziesz musiał spotkać się z kontrahentem lub klientem.
Legalnie działające biuro wirtualne wystawi Ci też fakturę za świadczoną usługę. Formalnie nie ma żadnych przeszkód, abyś wykazał ją w kosztach i w ten sposób obniżył wysokość podatku dochodowego.
Masz w planach zakup spółki i zastanawiasz się, czy wirtualne biuro jest rozwiązaniem odpowiednim również dla spółki? Przeczytaj nasz wpis: „Czy wirtualne biuro jest też dla spółki”, a jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z nami.

Scroll to Top