Wirtualne biuro w Warszawie – idealne rozwiązanie na czas pandemii?

Jakie usługi może zaoferować biuro wirtualne?

Nazwa „biuro wirtualne” może być myląca – to realnie działająca firma, której siedziba z reguły znajduje się w prestiżowej lokalizacji. Przed pandemią COVID-19 wirtualne biura były postrzegane jako rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców. Jednak praca zdalna przez ponad rok spowodowała, że wielu przedsiębiorców zdążyło poznać i przekonać się do ofert wirtualnych biur.

Co proponuje wirtualne biuro? Na jego ofertę składają się:

    • udostępnianie adresu – przedsiębiorca może wskazać adres, pod którym funkcjonuje biuro wirtualne w dokumentach zgłoszeniowych,
    • wykonywanie określonych prac biurowych – to m.in. odbieranie i skanowanie korespondencji oraz odbieranie połączeń przychodzących,
    • udostępnianie przestrzeni biurowej – w Biurze Hello proponujemy zarówno gabinety do pracy indywidualnej, jak i sale konferencyjne.
Firmy, które przeszły na pracę zdalną, z reguły są zainteresowane możliwością skorzystania z tego ostatniego rozwiązania.

Wirtualne biuro w czasie pandemii – korzyści dla Twojej firmy

Współpraca z biurem wirtualnym nieprzypadkowo jest postrzegana przez pryzmat korzyści finansowych. Dla przykładu przedsiębiorca za salę konferencyjną płaci jedynie wówczas, gdy z niej korzysta – w tym przypadku nie ma stałego miesięcznego czynszu. Koszty mogą być jeszcze niższe dzięki miesięcznym pakietom (np. 10 czy 20 godzin), które można wykorzystać w kolejnych miesiącach.
Wynajem gabinetu czy sali konferencyjnej w wirtualnym biurze oznacza też brak długoterminowej umowy najmu – przedsiębiorca korzysta z tego rozwiązania wówczas, gdy ma taką potrzebę. Wiele firm w okresie pandemii COVID-19 nie mogło od razu zrezygnować z powierzchni biurowej ze względu na okres wypowiedzenia zawarty w umowie.

Z raportu „Wirtualne biuro – pandemia nakręciła popyt na usługi wirtualnych biur” przygotowanego przez Desktomy wynika, że aktualnie z usług biur wirtualnych korzystać może już nawet 40 tys. mikroprzedsiębiorstw. 

Gdzie w Warszawie szukać wirtualnego biura?

Uznałeś, że wirtualne biuro na godziny, gabinety lub sale konferencyjne to optymalne rozwiązanie dla Twojej firmy, bo z pracownikami musisz osobiście spotykać się tylko od czasu do czasu? Pozostaje zatem znaleźć dobre wirtualne biuro. Warszawa to miasto, w którym znajdziesz oddział firmy Biuro Hello. Nasze wirtualne biuro działa pod prestiżowym adresem Al. Jerozolimskie 81 lok. 7.10.

Dla przedsiębiorców przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety, ale to nie całość naszej oferty. Doskonale rozumiemy, że firmy mają różne wymagania. Jeżeli chciałbyś dostosować jeden z dostępnych pakietów do indywidualnych potrzeb, skontaktuj się z nami.

Scroll to Top