Delegowanie księgowości do biura rachunkowego – poznaj korzyści

1. Bezpieczeństwo firmy

Profesjonalne biuro rachunkowe posiada polisę OC i ewentualne szkody mogą zostać naprawione właśnie z tego ubezpieczenia. Niektóre biura – jak Biuro Hello – przykładają dużą  wagę do kwestii zabezpieczenia interesów klienta i z tego względu posiadają polisę OC o podwyższonej wartości. Dodatkowo Twoje interesy, jako przedsiębiorcy, chronić będzie dobrze skonstruowana umowa z biurem rachunkowym.
Odpowiedzialność biura rachunkowego jest znacznie szersza niż księgowego na umowie o pracę. Co do zasady taki pracownik odpowiada finansowo jedynie do wysokości 3 wynagrodzeń.

2. Kompleksowa obsługa

Kolejną korzyścią płynącą z nawiązania współpracy z profesjonalnym biurem rachunkowym jest kompleksowa obsługa. Jako właściciel firmy możesz liczyć na znacznie więcej niż tylko prowadzenie ksiąg rachunkowych. Biuro rachunkowe wesprze Cię w zakresie kadr, zorganizuje szkolenia BHP dla pracowników i będzie reprezentować Twoją firmę przed różnymi urzędami, w tym przede wszystkim urzędem skarbowym i ZUS-em.
Nasze Biuro Hello proponuje przedsiębiorcom również wirtualne biuro na godziny i dostęp do sali konferencyjnej. Zajmujemy się także sprzedażą spółek – sprawdź, ile kosztuje zakup gotowej spółki.

3. Brak przestojów

Stworzyłeś stanowisko pracy, zatrudniłeś pracownika i okazało się, że często korzysta on ze zwolnień lekarskich. W rezultacie musisz stworzyć kolejne miejsce pracy, a to wiąże się z kosztami. Współpraca z biurem rachunkowym pozwala uniknąć takich sytuacji. Nie musisz obawiać się, że pracownika zabraknie, gdy będzie potrzebny. Zlecając prowadzenie księgowości zewnętrznej firmie, po prostu odbierasz dokumenty w umówionym terminie.
Brak przestojów oznacza też, że nie będziesz musiał martwić się o stan ksiąg rachunkowych firmy. To z kolei pozwoli Ci w pełni skoncentrować się na rozwoju biznesu.

Jesteś zainteresowany zdalną księgowością?

Skontaktuj się z nami – uzgodnimy warunki współpracy, które będą korzystne dla każdej ze stron.

4. Oszczędność czasu

Jeżeli nie interesuje Cię pełna księgowość, to zasadniczo mógłbyś samodzielnie prowadzić rozliczenia swojej firmy. Mimo wielu dostępnych na rynku programów do samodzielnego księgowania przedsiębiorcy rezygnują jednak z tego rozwiązania. Powodem jest m.in. konieczność doskonałej znajomości przepisów. Te z kolei zmieniają się bardzo często. Współpraca z biurem rachunkowym to wygoda – wystarczy, że dostarczysz dokumenty.
Korzystając ze wsparcia specjalistów, zyskasz więcej czasu na rozwój swojej firmy. Zaoszczędzony czas możesz spożytkować choćby na zdobywanie nowych klientów.

5. Oszczędność pieniędzy

Jest jeszcze jeden powód, dla którego powinieneś rozważyć współpracę z biurem rachunkowym – to oszczędność pieniędzy. Zatrudnienie księgowego, zakup sprzętu i oprogramowania, cykliczne inwestycje w książki czy szkolenia – to wszystko kosztuje. Jeżeli prowadzisz niewielką firmę, zewnętrzne usługi księgowe będą dla Ciebie korzystniejsze pod względem finansowym.

W Biurze Hello prowadzenie KPiR zaczyna się od 300 zł, a księgowość spółek od 600 zł netto za miesiąc. Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy Ci w rozwoju Twojej firmy.

Scroll to Top