Ile kosztuje zakup gotowej spółki?

Czym jest gotowa spółka?

Jeżeli wcześniej nie słyszałeś o gotowych spółkach, możesz zastanawiać się, jak one działają. Gotowa spółka to po prostu spółka przygotowana do rozpoczęcia działalności. W praktyce oznacza to, że została ona już zarejestrowana – formalności, do jakich zobowiązany jest nabywca spółki, są ograniczone do niezbędnego minimum. Gotowa spółka to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którym zależy na czasie.
Z reguły na rynku dostępne są „czyste” gotowe spółki. Takie spółki wcześniej nie prowadziły działalności gospodarczej, nie zatrudniały pracowników i nie zaciągały żadnych zobowiązań. Od strony formalnej zakup gotowej spółki jest w pełni legalny i nie wiąże się z ryzykiem, jakie pojawia się podczas zakupu spółki z historią.

Ile kosztuje gotowa spółka?

Na polskim rynku działają podmioty specjalizujące się w sprzedaży gotowych spółek, a ceny są zróżnicowane. Jako Biuro Hello, które ma w ofercie usługi księgowe i specjalizuje się w obsłudze firm, również proponujemy przedsiębiorcom gotowe spółki. Nasz cennik jest transparentny – nie stosujemy ukrytych kosztów. Proponujemy sprzedaż gotowych spółek na następujących warunkach:
    • 100 proc. udziałów w spółce – 1700 zł,
    • zmiany wpisu KRS – 300 lub 350 zł,
    • przygotowanie dokumentacji niezbędnej do zmian w KRS – 200 zł,
    • podatek PCC3 – 60 zł,
    • zmiany w umowie – od 400 do 1500 zł.

Łączny koszt nabycia nowej i przygotowanej do rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej spółki może zamknąć się już w kwocie ok. 2300 zł. Jednocześnie jesteśmy elastyczni – jeżeli będziesz potrzebował dodatkowej pomocy, np. przy wypełnieniu i przygotowaniu dokumentów, możesz na nas liczyć.

Regularnie dodajemy artykuły na temat spółek i prawa pracy. Dowiedz się więcej na temat kupna gotowej spółki – zalety i wady”.  

Gdzie kupić gotową spółkę?

Oferta firm proponujących gotowe spółki jest bogata. Nie każda z nich oferuje jednak dodatkowe usługi, na których może Ci zależeć. W ramach Biura Hello funkcjonuje:

    • profesjonalne biuro rachunkowe – proponujemy kompleksowe usługi księgowości (pełna księgowość) dla Twojej firmy,
    • biuro wirtualne – udostępnimy Ci prestiżowy adres, pod którym będziesz mógł zarejestrować firmę; nasze biura wirtualne działają m.in. w Warszawie i Gdańsku,
    • wirtualne biuro na godziny – jeżeli będziesz potrzebować przestrzeni do pracy lub sali konferencyjnej, również pomożemy.

Każda gotowa spółka oferowana przez Biuro Hello została przez nas zarejestrowana. W tym zakresie nie korzystamy z pomocy pośredników. Dzięki temu kupując spółkę właśnie u nas, możesz być pewien, że nie ponosisz dodatkowego ryzyka – znamy aktualnie obowiązujące przepisy i działamy w ich granicach.

BiuroHello – Sprzedaż gotowych spółek

Jesteś zainteresowany zakupem gotowej spółki? Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wspomożemy Cię w rozwoju firmy.

Scroll to Top