Dlaczego przy zakładaniu spółki warto skorzystać ze wsparcia ekspertów?

Jak założyć spółkę – tradycyjnie czy w trybie S24?

Spółka z o.o., spółka jawna czy spółka komandytowa – te spółki można założyć na kilka sposobów, w tym tradycyjnie i w trybie S24. Czym różnią się te dwa sposoby?
Główne różnice między założeniem spółki w trybie tradycyjnym i trybie S24 to:

●    Sposób załatwienia formalności. W przypadku trybu S24 wszystkich formalności dopełnia się przez internet.
●    Koszty. Zaoszczędzić można choćby na opłacie sądowej. Założenie spółki w tradycyjny sposób to koszt 250 zł, podczas gdy robiąc to w trybie S24 płaci się zaledwie 50 zł.
●    Czas. W przypadku wyboru trybu S24 wspólnicy nie muszą znajdować się w tym samym pomieszczeniu.
Mimo że założenie spółki w trybie S24 ma liczne zalety, to nie jest też pozbawione wad. Przykładem niedogodności jest ograniczenie co do rodzaju kapitału – może on być tylko w formie pieniężnej.

Przewagą pracowników Biura Hello jest znajomość aktualnych przepisów i wymogów prawnych. Dzięki temu pomagamy przedsiębiorcom w założeniu spółki. Nasza oferta obejmuje też księgowość spółek oraz biuro wirtualne.

Zakładanie spółek – w czym pomogą specjaliści z Biura Hello?

Założenie spółki w trybie S24 wymaga zgromadzenia dokumentów, przygotowania wniosku o rejestrację spółki w KRS oraz zgłoszenia spółki w urzędach – skarbowym i ZUS. Nie musisz jednak robić tego samodzielnie, bo mogą wyręczyć Cię w tym specjaliści.

Jeżeli preferujesz ścieżkę tradycyjną (umowa notarialna), profesjonalna firma wykona za Ciebie m.in. następujące czynności:

●    Przygotowanie niezbędnych dokumentów, w tym m.in. wniosku o rejestrację do KRS, umowy spółki czy uchwały spółki
●    Wypełnienie wniosków NIP, PCC-3 czy VAT-R
●    Umówienie notariusza w dogodnym terminie – w tym trybie notariusz jest niezbędny, aby spółka mogła powstać

W Biurze Hello firmom proponujemy też adres. To dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie znaleźli jeszcze siedziby dla nowej firmy lub nie chcą jej rejestrować pod adresem zamieszkania.

Gotowa spółka – czy opłaca się kupić taką spółkę?

Gdy czas jest kluczowy, rekomendujemy zakup jednej z założonych przez nas spółek. Oferowane na sprzedaż spółki nie mają historii (nie prowadziły działalności gospodarczej), mają szeroki zakres PKD i są zarejestrowane pod adresem jednego z naszych biur.
Chcesz wiedzieć więcej o gotowych spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością? Przeczytaj nasz artykuł „Gdzie kupić gotową spółkę z o.o.”. 

Chcesz wiedzieć więcej o wsparciu przy zakładaniu spółek?

Skontaktuj się z nami telefonicznie +48 794 99 77 47 lub napisz wiadomość na spolki@biurohello.pl.

Scroll to Top