Jak założyć spółkę przez internet?


Jakie spółki można założyć przez internet – S24?

Założenie spółki przez internet jest możliwe dzięki funkcjonowaniu systemu S24, za który odpowiedzialne jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Aktualnie w ten sposób mogą zostać założone następujące spółki handlowe:
●    Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
●    Spółka jawna
●    Spółka komandytowa

Jesteś zainteresowany założeniem innej spółki? Niestety, nie obejdzie się bez sporządzenia aktu notarialnego, a zatem wizyty w kancelarii notarialnej.

Jak założyć spółkę przez internet – instrukcja krok po kroku

Założenie spółki przez internet jest możliwe jedynie w systemie S24. Jeżeli chcesz założyć w ten sposób spółkę, musisz wykonać następujące czynności:
●    Założyć konto w systemie S24 – musi to zrobić każdy ze wspólników
●    Autoryzować konto w systemie S24 – link otrzymasz na podany adres e-mail
●    Wybrać formę prawną przedsiębiorstwa, podać nazwę spółki i jej siedzibę
●    Wypełnić formularz umowy spółki
●    Podpisać umowę spółki – musi to zrobić każdy ze wspólników
●    Dodać niezbędne załączniki – to m.in. lista zawierające dane i adresy tych osób, które są uprawnione do reprezentowania interesów spółki

Dokument w systemie S24 można podpisać na dwa sposoby. Pierwszym jest darmowy Profil Zaufany – można go uzyskać bez wychodzenia z domu. Drugim jest narzędzie komercyjne, czyli podpis kwalifikowany.
Założenie spółki w systemie S24 wiąże się też z opłatą. Jest ona niższa niż przy zakładaniu spółki w sposób tradycyjny – łączny koszt to 350 zł.
Ostatnią czynnością, jaką należy wykonać, rejestrując spółkę, jest złożenie wniosku w KRS. To również można zrobić przez system S24.

Czy można skorzystać z pomocy przy zakładaniu spółki?

Mimo możliwości założenia spółki przez internet, część przyszłych przedsiębiorców szuka wsparcia specjalisty. Powody są różne – brak czasu, brak chęci samodzielnego przygotowania dokumentów czy wreszcie wątpliwości.
Oczekujesz profesjonalnej pomocy przy założeniu spółki? Interesuje Cię prowadzenie księgowości spółki, której będziesz wspólnikiem? Biuro Hello to profesjonalne biuro rachunkowe – otrzymasz od nas wsparcie na każdym etapie działalności. Pomożemy Ci założyć spółkę, a następnie poprowadzimy jej księgi rachunkowe – księgowość spółek to nasza specjalność.

Skorzystaj z doświadczenia i wsparcia naszych ekspertów

Załóż spółkę z BiuroHello

Scroll to Top