Pomoc w założeniu firmy – od kogo ją uzyskasz?

Jaką formę prowadzenia i opodatkowania działalności gospodarczej wybrać?

To podstawowe pytanie, na które musisz sobie odpowiedzieć. Do wyboru masz zarówno jednoosobową działalność gospodarczą, jak i spółkę – choćby z o.o. Wybór powinien być podyktowany następującymi czynnikami:

    • Skala prowadzonej działalności. Jeżeli będziesz prowadzić działalność jedynie lokalnie i w niewielkim zakresie, to prawdopodobnie sprawdzi się u Ciebie jednoosobowa działalność gospodarcza.
    • Ryzyko prowadzenia działalności. Im większe, tym bardziej opłacalne jest założenie spółki, zwłaszcza z ograniczoną odpowiedzialnością.

Do wyboru masz też formę opodatkowania. Możesz wybrać zasady ogólne (skala podatkowa), podatek liniowy, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych lub kartę podatkową. Pamiętaj jednak, że nie zawsze będziesz mógł skorzystać z każdej z tych form.

Czy wiesz, że spółki nie musisz zakładać?

Oferta Biura Hello to także sprzedaż spółek. Jeżeli potrzebujesz czystej spółki od ręki, skontaktuj się z nami.

Kto pomoże w uzupełnieniu dokumentów?

Aby założyć firmę, musisz również dopełnić określone formalności. O wiele więcej jest ich w przy zakładaniu spółki, z kolei przy jednoosobowej działalności gospodarczej wystarczy wypełnić wniosek CEIDG-1. Jeżeli jednak nigdy wcześniej nie rejestrowałeś firmy, możesz mieć z tym problem – wątpliwości mogą pojawić się choćby przy określaniu PKD. Kto może pomóc Ci w procedurze?
Wsparcia w zakresie zakładania działalności gospodarczej udzielają biura rachunkowe. Pracownicy Biura Hello przygotują dla Ciebie niezbędne dokumenty i następnie złożą je w odpowiednich urzędach, w tym w ZUS-ie i urzędzie skarbowym.

Profesjonalne biuro rachunkowe – czemu warto nawiązać z nim współpracę?

Prowadząc działalność gospodarczą, będziesz musiał regularnie rozliczać się z fiskusem. Prowadzenie ksiąg rachunkowych wymaga jednak znacznie więcej niż tylko dostępu do programu księgowego – potrzebne jest też doświadczenie i wiedza. Jeżeli nie chcesz tracić czasu, wykorzystaj usługi księgowe. W Biuro Hello oferujemy kompleksowe prowadzenie księgowości zarówno spółek, jak i jednoosobowych działalności gospodarczych.

W ramach współpracy z przedsiębiorcami dbamy też o rozliczenia pracowników – prowadzimy kadry i płace. Naszych klientów reprezentujemy przed urzędami, pomagamy im także w bieżących sprawach związanych z prowadzeniem firmy.

Nigdy wcześniej nie współpracowałeś z biurem rachunkowym? Przeczytaj również artykuł „Czego możesz oczekiwać od biura rachunkowego”, w którym prezentujemy, na czym polegają usługi księgowe.

Scroll to Top