Nawet tysiące złotych rocznie – zobacz, ile możesz zaoszczędzić na współpracy z biurem rachunkowym

4800 zł brutto miesięcznie – tyle średnio zarabia księgowa

Podana kwota to jednak niecałkowity koszt, jaki pracodawca musi ponieść w związku z zatrudnieniem księgowego w firmie. Jeżeli zdecydujesz się na to rozwiązanie, to musisz liczyć się z dodatkowymi wydatkami:
    • Łączny koszt zatrudnienia księgowego o średnich zarobkach wyniesie 5421,60 zł.
    • Koszt wyposażenia stanowiska pracy to ok. 2500 zł. Na tę kwotę składa się zakup biurka, fotela biurowego, sprzętu komputerowego i oprogramowania.
    • Szkolenia to koszt od ok. 300 zł za jedno szkolenie.
Koszty są główny powodem, dla którego prowadzenie księgowości bezpośrednio w firmie opłaca się jedynie średnim i dużym przedsiębiorstwom. Większość firm korzysta z alternatywy – profesjonalnego biura rachunkowego.

Potrzebujesz pomocy księgowego? – Skorzystaj z naszego doświadczenia

BiuroHello oferujemy profesjonalną i kompleksową obsługę księgową dla osób fizycznych i spółek

Od 200 zł miesięcznie za prowadzenie księgowości w biurze rachunkowym

Ile kosztuje współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym? Ceny zaczynają się już od 200 zł miesięcznie w przypadku małej, jednoosobowej działalności gospodarczej i od 900 zł w przypadku spółek generujących ok. 100 dokumentów miesięcznie. W ramach uzgodnionej między przedsiębiorcą a biurem rachunkowym opłaty księgowy zadba m.in. o:
    • Prowadzenie ksiąg firmy – ksiąg handlowych, księgi przychodów i rozchodów lub ewidencji podatkowej ryczałtu ewidencjonowanego.
    • Prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
    • Rozliczenia z ZUS oraz – w razie konieczności – obsługę spraw kadrowo-płacowych.
Profesjonalne biuro rachunkowe może też reprezentować firmę przed urzędami, np. pracownikami urzędu skarbowego czy ZUS.
Podsumowując: Rachunek ekonomiczny jest prosty – jeżeli zestawić ze sobą wyłącznie koszty wynagrodzenia księgowej na etacie i współpracy z biurem rachunkowym, to oszczędności mogą wynieść nawet dziesiątki tysięcy złotych w skali roku. Dla przedsiębiorców – a zwłaszcza firm dopiero rozpoczynających działalność – to duże środki, które można zainwestować w rozwój.
Interesują Cię usługi księgowe, np. pełna księgowość? Skontaktuj się z nami – jesteśmy nowoczesnym biurem rachunkowym, które wesprze Cię w prowadzeniu biznesu.

Scroll to Top