Pandemia COVID-19 a zatrudnienie – którzy pracownicy są poszukiwani na rynku

Logistyka, transport – praca również dla osób niewykwalifikowanych

Prawdziwy rozkwit przeżywają firmy kurierskie i zajmujące się szeroko pojętą logistyką. Czemu? COVID-19 i wprowadzone ograniczenia przyczyniły się do zmiany zachowań konsumenckich. Zamiast w sklepach stacjonarnych i galeriach klienci kupują w internecie. To korzystnie wpływa na rozwój branży e-commerce i powoduje wzmożone zainteresowanie zarówno powierzchnią magazynową, jak i usługami kurierskimi.
Masz prawo jazdy kategorii B? To – w połączeniu z chęciami – wystarczy, aby znaleźć pracę w jednej z dynamicznie rozwijających się firm kurierskich.

Budownictwo – branża wciąż szuka nowych pracowników

Rok 2020 – mimo pandemii – był doskonały dla całej branży budowlanej. Według GUS w okresie od stycznia do grudnia 2020 r. łącznie do użytku oddano 222 tys. mieszkań, czyli o 7 proc. więcej w porównaniu do roku 2019. Udział deweloperów w inwestycjach jest znaczny – łącznie do eksploatacji przekazali oni 143,8 tys. mieszkań. Nic nie wskazuje na to, że bieżący rok będzie pod tym względem gorszy.
Kogo poszukują firmy budowlane? Potrzebni są zarówno doświadczeni fachowcy, jak i pracownicy niewykwalifikowani do prostych prac.

Biura rachunkowe – księgowi z doświadczeniem pilnie poszukiwani

Utrata miejsca pracy zmotywowała wiele osób do podjęcia decyzji o otwarciu własnej firmy. To z kolei spowodowało, że usługi księgowe cieszą się dużą popularnością. Zarówno nowe podmioty gospodarcze, jak i biura rachunkowe poszukują księgowych. Ty również zdecydowałeś się stworzyć własne miejsce pracy, zamiast go szukać? Możesz zminimalizować koszty, zdając się na profesjonalne biuro rachunkowe.
Biuro Hello to sieć biur rachunkowych. Znajdziesz nas w największych miastach Polski: Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Katowicach. Prowadzimy też biuro wirtualne – u nas zarejestrujesz swoją firmę pod prestiżowym adresem.

Branża IT – programiści nie narzekają na brak zajęcia, a firmy zatrudniają

Pierwsza fala COVID-19 była mocno odczuwalna w branży IT, ale aktualnie sytuacja wróciła do normy, a firmy poszukują programistów z różnym doświadczeniem. Myślisz o pracy w tej branży? Pamiętaj, że nie każdy język programowania cieszy się taką samą popularnością. Jeżeli nie masz doświadczenia lub chcesz odświeżyć wiedzę, skorzystaj z dostępnych kursów – wiele z nich odbywa się online.
Kto zatrudnia w branży IT? Przede wszystkim firmy obsługujące sklepy internetowe. To właśnie one mają najwięcej pracy, a to ze względu na rozwój rynku e-commerce.

Firmy produkcyjne również bronią się przed skutkami pandemii

Sytuacja wygląda dobrze również w branży produkcyjnej. Mimo że niepewność wywołana pandemią powoduje, że wiele osób ostrożnie podchodzi do wydawania pieniędzy i tnie wydatki, wiele firm produkcyjnych pracuje pełną parą. Mowa przede wszystkim o tych podmiotach, które produkują środki czystości czy środki ochrony osobistej. To właśnie one wzmacniają zatrudnienie, aby sprostać zapotrzebowaniu.

Poszukujesz pracy od ręki? Jeżeli nie przeszkadza Ci praca zmianowa, spróbuj aplikować do jednej z firm zajmujących się produkcją m.in. środków dezynfekcyjnych.

Scroll to Top