Wirtualne biuro – jak działa, ile kosztuje, czy warto

Wirtualne biuro to nie rynkowa nowość, ale rozwiązanie dobrze znane przede wszystkim freelancerom i przedsiębiorcom świadczącym usługi online. Słyszałeś o wirtualnych biurach, ale nie do końca wiesz, jak one działają? Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje.

Jak działa i ile kosztuje wirtualne biuro?

Wirtualne biuro (z ang. virtual office) to usługa outsourcingu obsługi biurowej. W zależności od oferty przedsiębiorca może liczyć m.in. na: prestiżowy adres dla swojej firmy, odbiór połączeń przychodzących, odbiór i przesyłanie korespondencji, kompleksową obsługę księgową czy wynajem sali na spotkania biznesowe. Wiele wirtualnych biur proponuje też przedsiębiorcom wynajem biurek – to oferta skierowana głównie do freelancerów.

Według CBRE w III kw. 2020 r. stawka czynszu bazowego w Katowicach za 1 mkw powierzchni biurowej wynosiła 13,85 euro. Wirtualne biuro – nawet w rozbudowanym pakiecie – jest tańsze niż wynajem choćby niewielkiego biura w centrum miasta.

Ile kosztuje korzystanie z wirtualnego biura? Cena zależy od zakresu usługi. Z reguły za sam adres przedsiębiorcy płacą od ok. 50 do 150 zł. Dodatkowe opłaty biura wirtualne pobierają za skanowanie poczty, wysyłanie powiadomień o korespondencji przychodzącej czy pomoc w założeniu działalności gospodarczej.

Komu dedykowane jest wirtualne biuro?

Rozwiązanie w postaci wirtualnego biura sprawdzi się w przypadku kilku grup przedsiębiorców. Mowa tu przede wszystkim o freelancerach (programistach, copywriterach, grafikach komputerowych), cyfrowych nomadach czy przedsiębiorcach świadczących usługi drogą elektroniczną, którzy nie mają potrzeby posiadania fizycznego biura.

Z biur wirtualnych często korzystają firmy potrzebujące prestiżowego adresu – może to być jeden ze sposobów budowania wiarygodności w oczach klientów. Z kolei dla innych firm główną przesłanką może być właściwość określonego urzędu skarbowego.

Wirtualne biuro to często też najlepsze rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, którzy wynajmują mieszkanie. Z reguły właściciele niechętnie zgadzają się na rejestrację działalności gospodarczej w lokalu, z którego czerpią korzyści finansowe.

Biuro Hello – adres dla Twojej firmy w Katowicach

Szukasz adresu dla swojej firmy i sądzisz, że dobrym rozwiązaniem będzie biuro wirtualne? Katowice to jedno z miast, w którym znajduje się oddział wirtualnego biura Hello. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą – proponujemy kompleksową obsługę, w tym m.in. pomoc przy założeniu działalności gospodarczej, obsługę korespondencji i połączeń telefonicznych. Dla początkujących przedsiębiorców przygotowaliśmy przystępne cenowo pakiety.

Oferujemy również adres wirtualny i wirtualne biura w Warszawie, Gdańsku i we Wrocławiu.

Nasze Biuro mieści się w dobrze skomunikowanej części miasta – przy ul. Mieleckiego 10 lok. 503 na I piętrze (przy ul. Warszawskiej, przy dworcu PKP).

Scroll to Top