Wirtualne biuro nie jest rynkową nowością. To rozwiązanie, które jest znane freelancerom od przynajmniej kilkunastu lat. W ostatnim czasie znów zrobiło się głośno na temat wynajmowania wirtualnej przestrzeni biurowej w celu efektywnego świadczenia usług przez Internet.
Zastanawiasz się, w jaki sposób funkcjonują tzw. virtual offices? Jak się w nich pracuje, co trzeba zrobić, aby z nich skorzystać, albo ile kosztuje wynajem? W przygotowanej treści znajdziesz odpowiedzi na zadane pytania. Na końcu artykułu staramy się rozstrzygnąć, czy warto korzystać z takich usług.
Czym jest wirtualne biuro i dlaczego stało się popularne?
Biuro wirtualne to tak naprawdę dedykowana usługa outsourcingu, która polega na świadczeniu obsługi biurowej dla zgłaszającego się podmiotu. Dzięki współpracy z firmą, która świadczy usługi wynajmu wirtualnych biur, przedsiębiorca (najczęściej freelancer lub inna osoba, która skupia się przede wszystkim na realizowaniu swojej działalności biznesowej w sieci) jest w stanie zyskać prestiżowy adres, który wzmacnia pozytywny wizerunek firmy. To tylko jedna z wielu zalet biura wirtualnego. Wśród plusów korzystania z takich usług wyróżnia się także odbieranie korespondencji, kontakt z klientami, umawianie spotkań i wiele więcej benefitów. Popularność takiego rozwiązania wiąże się z rewolucją w obszarze świadczenia usług online.

W jaki sposób funkcjonuje biuro wirtualne?
Biuro wirtualne to rzeczywista infrastruktura, która znajduje się pod prawdziwie istniejącym adresem. Słowo „wirtualne” odnosi się przede wszystkim do tego, iż przedsiębiorca nie urzęduje w danym miejscu, tylko świadczy swoje usługi z innej lokalizacji. Tego typu biuro jest jedynie miejscem siedziby i placówką, w której zatrudnieni specjaliści zajmują się sprawami księgowymi, obsługiwaniem korespondencji czy kontaktowaniem się z kontrahentami. Virtual office może być rozbudowanym kompleksem biurowym, w którym przedsiębiorcy organizują spotkania biznesowe, konferencje oraz inne eventy powiązane z rodzajem działalności.
Cena wynajmu biura online – ile kosztuje wirtualny adres firmy?
Cena wynajmu biura wirtualnego zależy m.in. od zakresu usług, które są dostępne w danym pakiecie. Sam adres, bez dodatkowej obsługi, np. skanowania poczty, to wydatek rzędu kilkuset złotych miesięcznie w mieście wojewódzkim. Na stawki w niższych widełkach, np. 40-140 złotych można liczyć w mniejszych miejscowościach. W Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu, szczególnie w prestiżowych lokalizacjach, trzeba zapłacić znacznie więcej. Mowa oczywiście o podstawowym pakiecie, czyli samym adresie. Firma obsługująca biuro doliczy dodatkowe koszty, jeśli będziemy chcieli uzyskać pomoc w kontekście odbierania listów czy pomocy w założeniu działalności gospodarczej.

Kto powinien w szczególności zainteresować się usługami biur wirtualnych?
Wirtualny adres firmy dedykowany jest dosyć wąskiej grupie przedsiębiorców, a to z uwagi na specyfikę ich działalności. Przede wszystkim takie usługi skierowane są do wszelkiego rodzaju „wolnych strzelców”, a zatem osób pracujących niejako na własną rękę i poszukujących klientów w obszarze realizowania usług internetowych. Z biur wirtualnych korzystają np. graficy komputerowi, twórcy tekstów (copywriterzy) czy programiści. Coraz częściej wybierają je także influencerzy oraz inne osoby, które świadczą swoje usługi poprzez kanał internetowy. Niewątpliwą korzyścią w związku z korzystaniem z virtual offices jest uzyskanie realnego adresu, który może zostać wpisany jako siedziba firmy. To świetne rozwiązanie dla osób, które np. wynajmują mieszkania, pracują zdalnie i nie są w stanie uzyskać zgody od właściciela nieruchomości zezwalającej na prowadzenie działalności gospodarczej w lokalu.
Wynajem wirtualnego adresu firmowego – czy w ogóle warto?
Stosunkowo niska cena wynajmu wirtualnego adresu firmy, możliwość elastycznej zmiany pakietów czy rezygnacji po pewnym czasie korzystania – to z pewnością niektóre, pożądane cechy tej usługi, które przekonują coraz większą liczbę freelancerów do skorzystania z takiej możliwości. Dzięki temu przedsiębiorcy zyskują prestiżowy adres, który może posłużyć do budowania wiarygodności i rzetelności firmy w oczach klientów w całym kraju. Zatem, czy warto korzystać z biur wirtualnych? Jeśli nie masz potrzeby posiadania fizycznego biura, a Twoja aktywność zawodowa skupia się na działaniu w cyberprzestrzeni, to taka opcja może być warta rozważenia.
Biuro Hello – adres dla Twojej firmy
Szukasz adresu dla swojej firmy i sądzisz, że dobrym rozwiązaniem będzie biuro wirtualne? . Zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą – proponujemy kompleksową obsługę, w tym m.in. pomoc przy założeniu działalności gospodarczej, obsługę korespondencji i połączeń telefonicznych. Dla początkujących przedsiębiorców przygotowaliśmy przystępne cenowo pakiety.
Oferujemy również adres wirtualny i wirtualne biura w Warszawie, Gdańsku i we Wrocławiu.