Wirtualne biuro – odpowiedź na rewolucję na rynku pracy?

Kto najczęściej korzysta z wirtualnego biura?

Wirtualne biura to rozwiązanie dedykowane szerokiej grupie przedsiębiorców, chociaż z pewnością nie wszystkim. Jak wynika z raportu „Wirtualne biura – pandemia nakręciła popyt na usługi wirtualnych biur” przygotowanego przez Desktomy, obecnie z tej usługi korzysta już ok. 40 tys. podmiotów gospodarczych i ich liczba wciąż rośnie. Najczęściej są to:

●    Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – potrzebują one przestrzeni biurowej jedynie sporadycznie i nie chcą płacić miesięcznego czynszu za wynajem biura
●    Mikroprzedsiębiorstwa – firmy zatrudniające pracowników, którym jednak bardziej opłaca się współpraca z biurem wirtualnym niż wynajem standardowego biura

Dla wymienionych podmiotów biuro wirtualne to atrakcyjna alternatywa – wirtualne biuro to rozwiązanie elastyczne, odpowiadające potrzebom coraz popularniejszej pracy zdalnej.
Interesuje Cię biuro wirtualne w Katowicach? Podpowiedzi, gdzie szukać takiej przestrzeni do pracy i czym się kierować przy jej wyborze, znajdziesz w tym artykule: Gdzie w Katowicach szukać biura wirtualnego? 

Czy praca zdalna będzie standardem?

Powodem rosnącego zainteresowania biurami wirtualnymi są nie tylko kwestie finansowe, ale również coraz szersze wykorzystanie pracy zdalnej. Duże zmiany w tym zakresie przyniosła pandemia COVID-19 – firmy z dnia na dzień wdrożyły home office. Mimo że dziś wielu pracowników wróciło do pracy w biurach, to dostrzegają oni korzyści płynące z pracy zdalnej. To również wymusiło zmiany w przepisach.
Przed wybuchem pandemii COVID-19 w kodeksie pracy była uregulowana jedynie telepraca. Aktualnie trwają prace legislacyjne, aby we wrześniu 2022 r. weszły w życie przepisy regulujące wykonywanie przez pracowników pracy zdalnej – we własnym domu lub w biurach wirtualnych, gdy pracownik nie ma ku temu odpowiednich warunków.

Jak zorganizować pracę zdalną dla pracowników?

Praca zdalna ma nie tylko szereg zalet – to także wyzwanie dla pracodawców i pracowników. Z pomocą przychodzą nowoczesne aplikacje, które pozwalają m.in. na sprawną pracę w grupie czy wymianę informacji między osobami zaangażowanymi w realizację danego projektu. W Biuro Hello proponujemy klientom korzystającym z naszych usług dostęp do panelu, w którym zamieszczamy m.in. skany korespondencji.
Czy praca zdalna to przyszłość? Chociaż według specjalistów w najbliższych latach trend pracy zdalnej się utrzyma, to już dziś możesz za niewielką opłatą sprawdzić, czy praca w wirtualnym biurze to rozwiązanie dla Ciebie. Zapraszamy do Biuro Hello – jesteśmy obecni w największych miastach Polski, w tym w Warszawie.

Scroll to Top