Wirtualne biuro – zapewnij sobie prywatność, prowadząc biznes


Prowadzenie działalności gospodarczej a adres w CEiDG

Na etapie zakładania działalności gospodarczej będziesz musiał podać adres swojej firmy. Kłopot w tym, że zgłoszony w CEiDG adres:

    • jest widoczny dla wszystkich zainteresowanych – jeżeli prowadzisz działalność w mieszkaniu, Twoi kontrahenci lub klienci poznają jego adres,
    • musi być Twój – a precyzując, musisz mieć do niego tytuł prawny, np. być właścicielem lokalu znajdującego się pod tym adresem.
Jeżeli wynajmujesz mieszkanie, będziesz musiał uzyskać zgodę właściciela – zdarza się, że jest to niemożliwe. Zarówno wówczas, gdy zależy Ci na zachowaniu prywatności, jak i gdy nie dysponujesz „własnym” adresem, rozwiązaniem jest wirtualne biuro.


Coraz więcej firm przekonuje się do korzystania z wirtualnych biur i ma to wymiar również ekonomiczny. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Biuro wirtualne kontra tradycyjne rozwiązania – ile zaoszczędzisz?”. 

Adres dla firmy – co zapewnia biuro wirtualne?

Wirtualne biuro to legalnie działająca firma, która za opłatą udostępnia swoim klientom m.in. adres. Może on zostać zgłoszony jako adres siedziby firmy lub oddziału, może być też wykorzystywany na firmowych materiałach – np. wizytówkach.

Skorzystanie z oferty biura wirtualnego oznacza, że to właśnie jego adres będzie widoczny w CEiDG. Oznacza to, że współpraca z wirtualnym biurem to sposób, aby zapewnić sobie prywatność – Twój adres zamieszkania nie zostanie publicznie ujawniony. To także okazja, aby zarejestrować działalność w prestiżowej lokalizacji.

W ramach współpracy z Biurem Hello możesz wybrać spośród następujących adresów:

    • Wirtualne biuro Warszawa, Al. Jerozolimskie 81 lok. 7.10 – budynek Central Tower,
    • Wirtualne biuro Katowice, ul. Mielęckiego 10  lok. 503,
    • Wirtualne biuro Gdańsk, ul. Wały Piastowskie 1 lok. 1508,
    • Wirtualne biuro Wrocław, ul. Leszczyńskiego 4 lok. 25.

Prestiżowy adres wpływa pozytywnie na wizerunek firmy. Czasami przedsiębiorcy decydują  się na biuro wirtualne również po to, aby pozyskać potrzebne finansowanie – np. z lokalnych programów wsparcia przedsiębiorczości.

 Więcej niż tylko adres – skorzystaj z dodatkowych usług

Wirtualne biuro to nie tylko adres dla firmy. Nasza oferta to także indywidualne gabinety i sale konferencyjne, z których możesz korzystać wedle własnych potrzeb. Wesprzemy Cię też w prowadzeniu ksiąg rachunkowych – prowadzimy profesjonalne biuro rachunkowe.
Posiadasz już firmę i chcesz zmienić jej adres? Zgłoś się do nas – pomożemy Ci w dopełnieniu niezbędnych formalności.

Scroll to Top