Firma w czasie pandemii i po niej.

Jak wirtualne narzędzia stają się coraz bardziej potrzebne w prowadzeniu firmy w świecie po pandemicznym? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że do prowadzenia działalności nie jest nam niezbędne własne biuro. Zdarzają się jednak sytuację w których wypadałoby zaprosić swojego kontrahenta na spotkanie w odpowiednie miejsce, tak aby czuł się komfortowo. Kiedy prowadzimy działalność jednoosobową wyjazdy służbowe to często norma, co wtedy z naszym biurem, idealnym rozwiązaniem w takich przypadkach stają się wirtualne biura, które zapewniają nam odpowiedni poziom obsługi podczas naszej nieobecności. W wirtualnym świecie wszystko zdaje się być prostsze i łatwiejsze do wykonania. 

Pandemia spowodowała ogromne zmiany i perturbacje w wielu biznesach. Na szczęście jednak technologia wyszła nam przeciw umożliwiając prowadzenie elektroniczne księgowości , oferując oprogramowanie biurowe w chmurze, aplikacje pomagające planować prace zespołowe online , wirtualnych  asystentów i wiele innych możliwość. Poniżej w skrócie o korzyściach, które dają nam dużo więcej możliwości. 

Możliwość prowadzenia wirtualnej księgowości : Brak konieczności planowania wizyt w biurach rachunkowych to rzecz niezmiernie wygodna! Wirtualne biura oferują pakiet z możliwością prowadzenia rachunkowości za Ciebie, stały dostęp do dokumentów oraz możliwość wynajęcia powierzchni biurowej podczas rutynowej kontroli. 

Oprogramowanie biurowe w chmurze. Praca w chmurze brzmi przerażająco i może wydawać się bardzo trudna, ale spokojnie-  nic bardziej mylnego. Prezentacje, arkusze, dokumenty tekstowe, pliki wszystko w jednym miejscu i z dostępem dla grupy stworzonej przez Ciebie. Dodatkowo dyski w chmurach są bardzo pojemne i praktyczne. Nie trzeba się martwić o brak dostępu do dysku by sprawdzić ważny dokument. Wszystko to w kilka chwil, bez potrzeby drukowania czy przesyłania plików wystarczy telefon. 

Aplikacje pomagające planować prace zespołowe: Zarządzanie ważnym projektem w dużym zespole jest jednym z większych wyzwań przed, którymi stoi każda firma. Dobrze jest zatem się odpowiednio przygotować , tworząc projekty i przypisując odpowiednie zadania poszczególnym osobom nic nie umknie naszej uwadze. Ustawienie deadline’ów  sprawi, że żadna z ważnych dat nie zostanie pominięta , widzimy zaawansowanie prac , a możliwość załączenia plików zaoszczędzi cenny czas stracony na przeszukiwaniu skrzynki mailowej w poszukiwaniu potrzebnych materiałów. 

Wirtualny asystent: W czasach kiedy nie mamy czasu na nic z pełną głową obowiązków łatwo się pogubić w tym wszystkim ale spokojnie z pomocą przychodzi wirtualny asystent . Pełni on taką samą funkcję jak osoba fizyczna, ale  w wirtualnym świecie , pomoże uporać się z codziennymi sprawami związanymi z prowadzeniem firmy , przypomni o niejednym spotkaniu , oraz wyszuka potrzebne informacje na zbliżające się spotkanie. 
Biorąc pod uwagę te rzeczy widać jak bardzo pandemia wpłynęła na rozwój firm oraz cały rynek pracy. Jak zawsze, znajdą się zwolennicy i przeciwnicy technologii i zdalnego stylu pracy. W świecie postpandemicznym mamy już większy wybór i sami możemy decydować jak chcemy prowadzić firmę i pracować, zdalnie czy tradycyjnie. Niewątpliwie jednak, w najtrudniejszym okresie technologia pozwoliła przetrwać wielu podmiotom.

Scroll to Top