Wirtualne biuro a kontrola skarbowa – co trzeba wiedzieć?

Jak wygląda kontrola skarbowa w wirtualnym biurze?

Kontrola skarbowa firmy zarejestrowanej pod adresem wirtualnego biura nie odbiega od każdej innej kontroli skarbowej prowadzonej przez urzędników. W pierwszej kolejności otrzymasz zawiadomienie o wszczęciu kontroli. Dowiesz się z niego m.in. w jakim zakresie Twoja działalność będzie kontrolowana.

Biuro wirtualne Hello odbiera Twoją korespondencję? W zależności od pakietu, jaki wykupiłeś, otrzymasz od nas:

●    Informację o odebranej korespondencji na wskazany adres e-mail – pakiet Adres.
●    Skany odebranej korespondencji (będą one dostępne na Twoim indywidualnym koncie w internetowym panelu klienta biura Hello) – m.in. pakiet Adres Plus.
Po zapoznaniu się z treścią zawiadomienia możesz skontaktować się z urzędnikami i umówić kontrolę na konkretny dzień. Jeżeli prowadzisz księgowość samodzielnie, dzięki temu będziesz miał czas na skompletowanie i przygotowanie dokumentów.

Czy kontrola skarbowa musi odbyć się pod adresem wirtualnego biura?

Kontrola skarbowa może odbyć się pod adresem wirtualnego biura, choć nie jest to regułą. Wszytko zależy od tego, czy jako przedsiębiorca samodzielnie prowadzisz księgi rachunkowe, czy też korzystasz z usług biura rachunkowego.
Co do zasady kontrola skarbowa ma miejsce w siedzibie firmy podatnika (ten adres nie musi być tożsamy z adresem rejestracyjnym). Dziś wielu przedsiębiorców – być może również Ty – zleca prowadzenie księgowości. O tym, że księgi rachunkowe firmy znajdują się poza jej siedzibą, powinien zostać poinformowany urząd skarbowy. Wówczas kontrola odbędzie się w biurze rachunkowym, a nie w wirtualnym biurze.
Biuro Hello to nie tylko wirtualne biuro, ale również profesjonalne biuro rachunkowe. Możemy prowadzić księgi rachunkowe Twojej firmy od pierwszego dnia jej funkcjonowania – skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły. Nasze wirtualne biura mieszczą się w największych miastach Polski – Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku.

Jak przebiega kontrola skarbowa w wirtualnym biurze?

Jeżeli kontrola skarbowa odbędzie się w wirtualnym biurze, powinieneś się do niej odpowiednio przygotować. Najlepiej, aby urzędnicy mieli do dyspozycji osobne pomieszczenie, w którym będą mogli na spokojnie zapoznać się z dokumentacją księgową. Biuro wirtualne Hello oferuje wirtualne biuro na godziny – to np. kameralne sale szkoleniowe (konferencyjne).
Jako przedsiębiorca możesz (a nawet powinieneś) wziąć aktywny udział w kontroli skarbowej. W ten sposób będziesz mógł rozwiać wątpliwości kontrolerów dotyczące choćby dowodów księgowych.
Każda kontrola, bez względu na miejsce jej prowadzenia, kończy się wydaniem decyzji lub wyniku kontroli. Od niekorzystnej dla Ciebie decyzji pokontrolnej możesz się odwołać. Z reguły z negatywnym wynikiem kontroli, który oznacza, że podatnik spełnił wszystkie przewidziane przepisami obowiązki, mogą spotkać się właściciele firm współpracujący z profesjonalnym biurem rachunkowym.

Scroll to Top