Dlaczego wirtualne biura są coraz popularniejsze?

Biznesowe spotkanie na mieście? Wybierz wirtualne biuro na godziny!

Popularności wirtualnych biur można upatrywać w obszernej ofercie. Chociaż najczęściej usługi tych biur są skierowane do przedsiębiorców, to skorzystać z nich mogą również klienci indywidualni. Masz spotkanie biznesowe lub prywatne, ale z pewnych względów wolisz biuro od np. restauracji? Rozwiązaniem jest wirtualne biuro na godziny.

W wirtualnym biurze możesz zarezerwować na dowolną liczbę godzin (np. dwie) gabinet albo salę konferencyjną. Wirtualne biuro na godziny to również opcja, z której mogą skorzystać:

●       pracownicy, którzy nie mają optymalnych warunków do pracy w domu (a pracują zdalnie),

●       studenci poszukujący cichej przestrzeni zaprojektowanej w sposób wspierający skupienie,

●       osoby pracujące w terenie, które po pracy muszą dokonać podsumowań lub wysłać dokumenty.

Cena ma znaczenie – o ile tańsze jest wirtualne biuro?

Jednym z wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się przedsiębiorcy, jest wzrost kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Coraz wyższe ceny energii elektrycznej, podwyżki stóp procentowych, zmiany w prawie podatkowym – to powoduje, że właściciele firm są zmuszeni szukać oszczędności. Wirtualne biuro może zastąpić firmowe biuro (np. przy hybrydowym lub zdalnym modelu pracy) i w rezultacie obniżyć koszty funkcjonowania firmy na rynku. O ile? To kwestia indywidualna. Jednak w przypadku wynajmu biur w dużych miastach, oszczędności mogą być liczone w tysiącach złotych.

Biuro wirtualne to nie tylko niższe, ale przede wszystkim przewidywalne koszty. Współpraca z biurem wirtualnym oznacza, że przedsiębiorca każdego miesiąca otrzyma jedną fakturę, na której będzie widniała kwota za wybrany pakiet.

Usługi dodatkowe – jak jeszcze pomagają przedsiębiorcom biura wirtualne?

Biuro wirtualne pozwala zaoszczędzić nie tylko na wynajmie przestrzeni biurowej, ale również delegować część rutynowych czynności. Wymienić wystarczy:

●       odbiór i skanowanie korespondencji,

●       usługi księgowe – Biuro Hello oferuje prowadzenie księgowości (uproszczona i pełna księgowość),

●       pomoc w założeniu firmy.

Klienci Biura Hello, których działalność mocno się rozwinęła, mogą też kupić gotową spółkę (przygotowaną do prowadzenia działalności).

Jest jeszcze jeden powód, dla którego biura wirtualne cieszą się dużą popularnością. Z ich oferty mogą skorzystać firmy na każdym etapie rozwoju – zarówno startupy, przedsiębiorcy z sektora MŚP, jak i duże spółki.

Scroll to Top